Muzyka w stereo

Każdy prawdziwy meloman wie, że do słuchania muzyki w naprawdę dobrej jakości potrzebny jest odtwarzacz CD lub gramofon do płyt analogowych, wzmacniacz stereofoniczny i dwie szerokopasmowe kolumny głośnikowe.

Kto nie jest melomanem staje się takowym, kiedy pierwszy raz w życiu posłucha ulubionego artysty na dobrym zestawie z dobrze nagranej płyty. Odkrywa wtedy z naprawdę wielkim zdziwieniem, że w znanych na pamięć utworach nie słyszał połowy instrumentów i dźwięków.

To naprawdę niesamowite przeżycie, zarówno dla Niego, jak i dla gospodarza – Właściciela sprzętu. 

Aby zrozumieć, gdzie tkwi tajemnica naturalnego brzmienia potrzeba odrobinę znajomości techniki. Termin kolumny szerokopasmowe oznacza głośniki, które potrafią odtworzyć całe pasmo częstotliwości ( słyszalne i odczuwalne ) zintegrowane w jednej obudowie dla kanału lewego i prawego. Kolumny takie są zazwyczaj trójdrożne, czyli każda posiada głośnik niskotonowy, średniotonowy i wysokotonowy. Razem z obudową i zwrotnicą stanowią całość.

Para nie tylko doskonale odtwarza dźwięki, ale tworzy wirtualną „scenę muzyczną”, gdzie każdy instrument czy artysta ma swoje miejsce w przestrzeni. Kiedy zamkniemy oczy możemy bez trudu wyobrazić sobie, gdzie podczas koncertu stał muzyk czy wokalista. Wspaniałe uczucie ! Genialna terapia na stresy i zmęczenie. Gorąco polecamy.